Wiele chorób przewlekłych wymaga stosowania przewlekle różnego rodzaju leków. Często zapomina się o tym, że przy stosowaniu części z nich należy zachować szczególną ostrożność podczas zabiegów stomatologicznych. Jeśli przyjmujesz przewlekle leki, pamiętaj, aby zabrać ich listę na wizytę do dentysty!
Leki na nadciśnienie tętnicze - w dniu wizyty użyj je zgodnie z zaleceniami swojego lekarza! Nie pomijaj dawki tylko dlatego, że idziesz do dentysty.
Leki na cukrzycę - w dniu wizyty zjedz normalnie posiłki - nie przychodź na czczo. Leki użyj tak, jak używasz zazwyczaj
Leki na padaczkę i inne neurologiczne, w tym przeciwlękowe i przeciwdepresyjne - użyj je tak jak zazwyczaj, koniecznie poinformuj stomatologa o tym, jakie leki stosujesz
Pacjenci stosujący preparat kwasu acetylosalicylowego (Acard, Polocard, Aspirin) - leku zaleconego przez lekarza nie odstawiaj samodzielnie. Dla większości zabiegów nie jest on przeciwskazaniem.
Pacjenci kardiologiczni - stosujący leki po zawale serca, po stentowaniu tętnic wieńcowych, z migotaniem przedsionków, sztucznymi zastawkami czy rozrusznikami serca - niektóre leki mogą wymagać chwilowej korekty na czas zabiegów stomatologicznych. W pewnych przypadkach konieczna jest osłona antybiotykowa. Nigdy nie modyfikuj takich leków samodzielnie - grozi to bardzo poważnymi powikłaniami, z zagrożeniem życia łącznie! Skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym
Jeśli potrzebujesz pilnej konsultacji kardiologicznej, nie tylko przed zabiegiem stomatologicznym - zapraszamy do skorzystania z usług sieci współpracujących z nami gabinetów kardiologicznych na terenie Śląska:

Jesteśmy częścią Śląskiego Centrum Opieki Medycznej.
Poradnia Stomatologiczna,
41-922 Radzionków, ul Męczenników Oświęcimia 22/4, 1 piętro

Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy asystentki stomatologiczne oraz lekarzy stomatologów zainteresowanych pracą w naszym zespole.

Więcej informacji